Správný postup pri modeláži nehtů

JAK NA GELOVÉ  NEHTY

Gelové nehty se mohou aplikovat na jakoukoliv velikost i tvar nehtu. Gelové nehty se tvoří nanášením vrstev gelu na přírodní nehty. Vzájemně se spojí a ztvrdnou v pevný gelový nehet. Nehty tuhnou působením ultrafialového světla v UV lampě. Mezi umělými nehty mají gelové nehty nejpřirozenější vzhled – vypadají jako vaše vlastní, jen jsou delší a pevnější a lak na nich vydrží opravdu dlouho. Gelové nehty vám ušetří spoustu času v péči o pěstěné ruce.

Postup při nehtové modeláži

 gel na tipy

  1. Požádáme zákaznici, aby si odložila šperky a umyla ruce. Na konečky prstů naneseme desinfekci (Septoderm, Spitaderm) a jemně vmasírujeme. Po zaschnutí desinfekce naneseme na kůžičku v dostatečném množství změkčovač kůžičky (Cutique) a necháme 2min. působit. Mezitím si připravíme pomerančové dřívko, nebo pusher a před použitím vždy desinfikujeme (Incidur, Kodan). Kůžičku zatlačíme a nečistoty otíráme do vatičky. Po úpravě kůžiček si napustíme vatičku v čističi nehtů a setřeme.
  2. Pilníkem opracujeme volný okraj nehtové ploténky tak, aby kopírovala drážku nalepovacího tipu a její délka nepřesahovala 1mm (pilník 180/180). Pro každý nehet vybereme nejvhodnější tip, který musí kopírovat přírodní nehet. Tipy nalepíme speciálním nehtovým lepidlem a necháme 1min. proschnout. Pomocí gilotiny tipy zkrátíme do požadované délky. Optimální délka je v poměrudvě třetiny nehtové lůžko a jedna třetina volný okraj. Přechod tipu na přírodní nehet přepilujeme tzv. doztracena tak, aby se barva lůžka a tipu sjednotila.
  3. Na přírodní část nehtu u kůžičky naneseme odmašťovadlo (Nail Prep) a necháme dobře zaschnout. Dále naneseme Primer. Takto jsou nehty připraveny pro aplikaci jakéhokoliv materiálu.
  4. Podkladový gel slouží k lepšímu přilnutí modelovacího gelu v druhé fázi. Je řídký a tak se lépe zapije do keratinové ploténky. Nanášíme v tenké vrstvě jako lak a na všechny prsty najednou. Necháme na 2min. polymerovat v lampě.Nepilujeme, nestíráme!
  5. Modelovací gel je hustší konzistence proto se nám lépe modeluje C-oblouk. Nanášíme na celý nehet od kutikuly k volnému okraji. Polymerujeme 3min. v lampě. Setřeme disperzní film tzv. výpotek lihovým čističem a pilujeme do dokonalého tvaru ( pilník 80/80, 100/100).
  6. Vrchní gel je řidší a nanášíme podobným způsobem jako nanášíme lak na nehty, tenkou vrstvou od kutikuly až po volný okraj, opět všechny prsty najednou. Vrstva musí mít „mokrý vzhled“. Polymerujeme 2-3min. setřeme výpotek.
  7. Na kůžičky naneseme olejíček a konečky prstů vmasírujeme.

1 Trackback / Pingback

  1. Jak na gelové nehty

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*