3 rady, podle nichž poznáte pravý perský koberec

Kdo by nechtěl mít interiér vyladěný do posledního detailu? Asi každý! Pokud i vy uvažujete o renovaci vaší domácnosti, vězte, že mnohdy postačí málo. Upravit můžete třeba jenom podlahovou plochu, případně nakoupit vkusné doplňky. Chcete-li být skutečně precizní každým coulem, vsaďte na perský koberec! Samozřejmě ten originální! Že netušíte, podle čeho takový koberec poznat? Pak jste na správné adrese. V následujících řádcích vám dáme celkem 3 zaručené rady, díky nimž to bude hračka.

1. Výroba je situována přímo na tradičním místě

Jestliže někdo vyrábí perské koberce u nás, mohou být sebehezčí, ale o originály se jednat nebude. Je to stejné jako třeba s francouzskými sýry. U nás se sice snaží vyrábět sýry francouzského typu, ale k originálům to má daleko. Perské koberce se musí vyrábět na tradičním místě v oblasti bývalé Persie. Jejich zhotovení není jednoduché a podléhá přísným pravidlům. Jedná se o ručně tkané modely, které jsou po léta vyráběny v tradičních dílnách místními specialisty.

2. Certifikáty kvality

Už jste si nějaký perský koberec vyhlédli? Pak se jednoznačně soustřeďte na to, zdali se k němu vztahují certifikáty kvality. Právě podle nich poznáte, že se nejedná o nějakou napodobeninu, která nemá požadovanou jakost a vzhledově také nedokáže zaujmout tak, jak by bylo zapotřebí.

3. Nakupujte u specialisty

Originální perské koberce nejsou z pohledu ceny záležitostí několika málo korun. I proto vsaďte na tradičního prodejce. Tím je společnost Buchara s.r.o. působící v České republice již od roku 1994. Disponuje mim jiné velkou prodejnou v Praze a nabízí poradenské služby. Koberec vám klidně dovezou až k vám domů a vyzkouší, zdali by k ostatnímu zařízení interiéru ladil. Pokud potřebujete jakýkoli perský koberec opravit, můžete se na tyto odborníky obrátit.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*