Jaké nosiče pro vás budou ideální? Ty variabilní? Nebo ty pro čtyři kola?

Kdo by neznal nosiče kol či jiných potřeb? Vídáme je čím dál častěji. Není divu, protože Češi milují nejen aktivní dovolenou, kterou absolvují vlastním vozem, ale také milují cyklovýlety. K tomu, abychom si užili jízdu na kole kdekoli, bude je potřeba převézt, a to půjde jedině pomocí nosičů. Jenže si nejste jisti, jaké z nich vybrat? Máme pro vás několik informací, které by vám výběr mohly ušetřit.

Variabilní nosiče

Těmi jsou střešní nosiče. Lze je totiž využít jak pro převoz kol, tak i pro střešní box, do kterého umístíte lyže, snowboard, ale také oblečení či potraviny. Před pořízením bude dobré vědět, co na nich budete převážet, protože od tohoto rozhodnutí se odvíjí nosnost a cena nosičů. Levnější jsou vyrobeny z plastu a mají nižší nosnost. To znamená pro jedno kolo nebo zimní výbavu. Pokud zamýšlíte, že na nosičích budete převážet až čtyři kola nebo velký střešní box, bude lepší, když pořídíte nosiče z oceli nebo hliníku. Také dbejte na to, jak je na auto uchytíte. Máte hagusy? Nebo na střeše nic nemáte?

Nosič, který převeze až čtyři kola

Jak už z názvu vyplívá, k převozu kol potřebujete tažné zařízení. Pokud jej tam máte, neváhejte a nosič pořiďte. Jedná se o jeden z nejbezpečnějších způsobů převozu kol. Navíc namontovat nosič na auto je velmi jednoduché. Jednou dvakrát to zkusíte a už jej budete na auto nasazovat poslepu. To stejné platí i pro uchycení kol. Manipulace s ním je tedy nanejvýš jednoduchá. Navíc neovlivňuje jízdní vlastnosti ani spotřebu paliva. Jediné, co budete muset vyřídit, je třetí poznávací značka.

Nosič kol na páté dveře

Nosič kol na páté dveře je působivý, ale bohužel jej nelze použít na všechna auta. Abyste si však byli jisti, zda jej můžete umístit na svůj vůz, bude dobré se přesvědčit u ověřeného prodejce autodoplňků. Například u Autodoplňky-obchod.cz. Nabízí filtrování a výběr dle modelu a roku výroby vozu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*