3 tipy, jak být vidět na silnici při špatném světle

Bezpečnost silničního provozu není žádná sranda a týká se nejenom řidičů, ale i chodců. Každý, kdo se pohybuje v okolí vozovky, by měl dodržovat několik základních pravidel. Mezi to úplně nejdůležitější patří fakt, že musí být vidět. To bývá složité hlavně při špatné viditelnosti. Naštěstí existují možnosti, jak výrazně zvýšit svoji viditelnost pomocí reflexních prvků. Jaké druhy existují a co všechno můžete udělat proto, abyste byli vidět na silnici?

Praktické reflexní nažehlovačky

Reflexní nažehlovačky mají různé tvary a vzory. Jejich vlastní aplikace je jednoduchá a při nošení působí zároveň jako dekorační prvek. Hodí se hlavně pro použití na dětské batohy či oblečení. Jistě je oceníte i pro umístění na sportovní či tmavé oděvy. Vybrané druhy oblečení již mohou mít vlastní reflexní prvky, ale přidáním dalších rozhodně nic nezkazíte.

Decentní reflexní pásky

Velmi dobré využití má i reflexní páska. Hodí se pro nasazení na nohavice, ale i pro nošení na ruce. Reflexní pásky jsou dostupné v různých barvách. Mohou být samonavíjecí a druhá varianta spočívá v uchycení na suchý zip. Vybrat si můžete mezi obyčejnými páskami, ale k dostání je například i reflexní páska s ozdobnou kytičkou. Výhodou této varianty je fakt, že se dá sundat a díky obepnutí končetiny bývá vidět zepředu i zezadu. Hodí se pro jízdu na kole, kde vám samonavíjecí varianta pomůže stáhnout nohavice a ochránit je před ušpiněním od řetězu.

Reflexní vesta nejen pro děti

Nejvíce výrazným a nejsilnějším prvkem je reflexní vesta. Ta tvoří povinnou výbavu každého auta a neměla by vám chybět ani v případě, že se pohybujete v okolí vozovky za snížené viditelnosti. Jedná se o vhodnou výbavu pro děti, které díky ní budou vidět na dlouhou vzdálenost, což řidiče včas upozorní na situaci, která si žádá uzpůsobení jízdy. Pokud se nechcete nutně uchylovat k pravidelnému nošení rovnou celé vesty, zkuste alespoň zkombinovat několik reflexních prvků a vytvořit funkční a nepřehlédnutelný komplet.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*