Co je to vlastně zdravý životní styl?

Co si pod tímto pojmem představit? Pod pojmem zdravý životní styl si já osobně představím život plný sportu a zdravého jídla. Bohužel v současné době je moderní zajít místo do posilovny do fastfoodu anebo v horším případě vzít si ho s sebou domů a sedět u počítače a hrát online hry.

Udržování si zdravého životního stylu se u každého liší a je jen na nás, zda si troufneme jíst zdravě a sportovat skoro každý den. Ovšem ne každý je tak silný a dokáže odolat právě počítačovým hrám a CocaCole. Životní styl se u každého liší, a tak je zřejmé, že ti, kteří si zdravý životní styl chtějí udržet, tak se o to snaží každý den, ale pak jsou tu i ty „případy“, kteří se snaží jen chvilkově. Mám na mysli, to, že jeden týden pijí vodu, jí zdravě a další týden si zajdou třikrát do fastfoodu a v horším případě si zapálí i cigaretu a tak podobně. Dalšími případy jsou ti, kteří se o to, jak žijí vůbec nezajímají, a přehlíží to, že jim například není dobře a jsou častěji nemocní, nežli sportovci.

Náš životní styl je každým dnem velice ovlivňován a ovlivňuje naše zdraví až z 80 procent. Pro některé z nás je udržení si zdravého životního stylu hororová představa. Ovšem z jistých důvodů je prostě životní styl téma, kterému se v současné době věnuje veliká pozornost, a osobně si myslím, že je to dobře. Jedna definice životního stylu říká: „zdravý životní styl je rovnováha mezi výživou a pohybem“.

A teď abych to uvedla na pravou míru. Já osobně si myslím, a vím, že nebudu jediná, že drogy, kouření a nadmíra alkoholu našemu životu neprospívá. Co opravdu nesnáším je kouření. Je to škodlivé a ještě ke všemu se toho chytají i mladší generace. Vlastně ani nedokážu říci proč. Možná proto, aby si připadali „cool“ a netrhali partu? No a co alkohol? Nerada bych tvrdila, že je alkohol nějak škodlivý, ale, ano je.  A dále jsou tu i případy lidí, kteří si myslí, že za ně alkohol nebo drogy něco vyřeší.

A co nám všem pomůže? Určitě vyvážená strava, sport a hlavně spánek neboli odpočinek.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*