Designový i praktický doplněk domácnosti – okenní žaluzie

Pokud se v domě, bytě nebo v jakémkoli interiéru podaří skloubit doplněk tak, že plní funkci estetickou i praktickou, je to pokaždé splněné přání každého uživatele takového prostoru. Obzvláště zařizování těch míst, kde člověk tráví většinu svého času – může jít o domácí prostředí, chalupu nebo kancelář – je na tyto doplňky velice citlivé.

Jednou s věcí, se kterou se v denním životě potkává snad každý znás je tzv. stínící technika – nejčastěji to bývají žaluzie a různé závěsy. Služby, které nám tyto žaluzie a závěsy poskytují, si pomalu ani nevědomujeme, bereme je jako samozřejmost všedního života. Změna nastává ve chvíli, kdy je třeba tyto závěsy nebo žaluzie z nějakého důvodu vyměnit. A nastává dilema jaké žaluzie vlastně zvolit.

Žaluzie v bytě

Instalace bytových žaluzií není problém na jakýkoli druh oken – ať už to jsou okna dřevěná nebo plastová. Na každý tento druh se používají přesně specifikované úchyty žaluzií a příchytek systému žaluzií. Největší úsilí člověk věnuje výběru vhodného designu žaluzií – nové žaluzie by měly esteticky ladit s vybavením místnosti a s jeho doplňky. Okenní žaluzie totiž ovlivňují prostor i když nejsou stažené, vždy jsou na oknech trochu vidět. U nepříliš frekventovaných oken bávají často žaluzie stažené po celý rok, není nutné je stahovat zpět.

Z použitých materiálů se na výrobu nejčastěji používá barvený plast. Má tu výhodu, že je velice lehký a lze jej nabarvit nepřebernou škálou odstínů. Při zařizování interiéru a osazování oken žaluziemi si tak nemusíte klást žádná barevná omezení. Vhodné je také sladění ovládacího mechanismu se samotnými žaluziemi.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*