Dětskou obuv vybírejte pečlivě a s rozmyslem

Výběr správné obuvi je pro děti klíčový. Jejich nožky jsou totiž ve vývinu a špatně zvolená obuv je může nenávratně poničit až zničit. Nezdráhejte se proto poradit s odborníky.

Statistiky jsou alarmující. Až 67 procent dětí trpí nějakou vývojovou vadou nohy. A to se až 99 procent z nich narodilo s nožkami zdravými. Na vině je ve většině případů špatně zvolená obuv. Problémem je, že rodiče zdravotně závadnou obuv neumějí rozlišit od té nezávadné. Ono to totiž není vůbec snadné.

Bota musí sednout

Dětské nohy většinou nejvíce deformují botičky, které jim jednoduše dobře napadnou, ať jsou příliš malé, velké, úzké nebo špičaté. Zkrátka nesedí. Rozhodně tedy nekupujte o číslo větší boty s tím, že do nich dítko doroste. A další faktory, které se na zdraví dětských nožiček podepisují, jsou totožné s těmi, které nesvědčí ani zdraví dospělých nohou, tedy dlouhé stání či naopak dlouhá chůze, nadváha a obezita, ale i absence pohybu či chození po příliš tvrdých podlahách. Není toho málo, že? Soustřeďme se ale na výbět té správné obuvi.

Nákup dětských bot neuspěchejte

V žádném případě dětem nekupujte boty špičaté. Špička dětských bot byl měla být prostorná, ideálně kulatá, aby disponovala dostatkem prostoru pro prstíky. Z materiálů je ideální přírodní useň, která se dokáže maximálně přizpůsobit tvaru nohy, k tomu je měkká, prodyšná a dobře vstřebává vlhkost. Rovněž dbejte na to, aby byly dětské boty vybaveny vložkou nebo stélkou ze savých materiálů. Nožičky dětí se poměrně dost potí, a to nejvíce právě na plošce nohy. Dále je důležitá dobrá fixace nohou, které by během pohybu neměly vybočovat do stran. Děti nesmí šmajdat. Dalším důležitým parametrem obuvi je její ohebnost. Botičky se při chůzi musí dobře ohýbat. Dále by v nich neměla chybět podešev, mají mít co nejnižší podpatek a v neposlední řadě by měly být lehké. Není toho málo, co by rodiče měli mít na paměti. Dětskou obuv by proto měli pořizovat ve specializovaných obchodech, kde jim ochotně poradí vyškolený personál.

Nakupujte u specialistů

Velmi kvalitní dětskou obuv nabízí tradiční výrobce obuvi, firma FARE. V její nabídce najdete botičky pro první krůčky, botičky celoroční, kotníkové, vycházkové, tenisky, boty letní i zimní, nepromokavé i trekové. Veškerá dětská obuv je vyrobena z těch nejkvalitnějších materiálů a splňují ta nejpřísnější kritéria. Rodiče si tak mohou být jisti, že svému dítěti pořizují tu nejkvalitnější obuv. Za zdraví jejich nohou to určitě stojí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*