Finsko – země, která překvapí

Když přemýšlíte o dovolené ve Skandinávii, určitě nesmíte vynechat Finsko. S oblibou se přezdívá zemí tisíců jezer a upřímně si ji určitě zaslouží. Kde jinde byste našli více než 190 tisíc jezer? A to se mezi ně započítávají jen ty větší. Jezero Saimaa je dokonce 4. největší na světě. Tohle o Finsku známe všichni, nicméně to není vše, co tato země nabízí.

Stejná země, jiná příroda

Finsko je 6. největší země v Evropě a právě díky svojí rozloze patří do dvou klimatických oblastí. To způsobuje velmi rozdílné podmínky pro jih a sever země. Například v Laponsku na severu je v létě prakticky pořád světlo a v zimě je v nejlepším případě zase šero. Zrovna zde díky velké péči obyvatel máte možnost se odpoutat od moderního světa a zažít skutečnou divočinu netknutou civilizací. Nebojte se do těchto končin vydat, jelikož se jedná o poslední oblast svého druhu v celé Evropě a navíc za ten zážitek to opravdu stojí. Kromě jezer uvidíte velmi často i ostrovy. Jejich počet se blíží množství jezerům. Pro pěší turisty jsou všude rozmístěné vybavené chatky, což vám umožní si během výletu vydat i na delší trasy skrz finské lesy. Chatky vám nabídnou pohodlnější přečkání noci i zasloužený odpočinek. Nezapomeňte však znovu nasekat dříví pro další hosty!

Trajektem do Finska

V okamžiku, kdy jste rozhodnutí, že se do Finska vydáte, to nejdůležitější je se do Finska vůbec dostat. V tomto případě se nabízí ideální způsob a to převoz trajektem. Kromě efektivity si můžete na chvíli vydechnout a plnými doušky si užívat úplně jiný pohled na přírodu. Především řidiči si uleví a odpočinou od řízení, aby načerpali novou energii. Většina trajektů odjíždí ze Švédska, Německa a Estonska. Trajekt vyráží alespoň jednou za den, takže se nemusíte obávat, že se někde zaseknete. Kdo se rád kochá výhledem, tak zvolí denní trajekt. Scenérie vás přivítá tak, jak se patří. Noční trajekt vám na druhou stranu umožní se zaposlouchat do uklidňujícího šplouchání vln bez rušivých vjemů. Pokud máte energie na rozdávání, během plavby je stále co dělat. Vychutnejte si jídlo v restauraci, nebo si projděte obchody. Velmi často se i dočkáte zábavných doprovodných programů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*