Jak nenaletět rychlým půjčkám

I když je finanční sektor velmi regulovaný, naletění na výhodné půjčky je snadnější než si myslíte. A může se jednat jak o velké banky, které mlží ohledně poplatků a nevysvětluje podmínky splácení dostatečně, nebo o neprověřené poskytovatele na internetu.

Rozhodně vás nechceme odrazovat od rychlých půjček na internetu, které jsou mnohdy transparentnější než samotné banky a nabízejí férovou úrokovou míru. V následujících bodech vám přinášíme pár tipů, jak nenaletět.

  1. Vyhněte se neprověřeným společnostem. Jako první věc, která by vás měla bít do očí je samotná webová stránka. Obsahuje chyby, zákaznická linka je vymyšlená, chybí údaje o sídle společnosti anebo na stránce nejsou zveřejněné informace o RPSN? Rychle pryč, zaručeně se jedná o podvodníka.
  2. Všichni spolehliví poskytovatelé rychlých půjček by měli mít na webu ukázkovou kalkulačku nebo simulátor, který vám spočítá při zadané částce a doby splatnosti, jak velký vás čeká úrok. A i když se konkrétní nabídka může mírně lišit, orientační výsledek je určitě dobrým vodítkem.
  3. Nikdy si neberte rychlou půjčku, pokud si nejste 100% jistí. Správná poskytovatel půjčky obsahuje kontaktní formulář, nebo ještě lépe telefonní číslo na zákaznickou linku, na které se můžete zeptat, pokud vám něco není jasné.
  4. I když jsou na webové stránce uvedeny všechny údaje, smlouvu si vždy důkladně pročtěte, zejména pokud nemáte na poskytovatele žádné reference.
  5. I když možná v okolí nemáte nikoho, kdo by s konkrétním poskytovatelem měl zkušenosti a tudíž by ho doporučil, neváhejte najít recenze na internetu. Zajímejte se ale také třeba o to, zdali podepisovaná smlouva obsahuje rozhodčí doložku a jaké jsou sankce v případě potíží se splácením.
  6. Pokud nastane situace, kdy byste měli problém se splácením, neváhejte poskytovatele ihned kontaktovat, obvykle je možné za poplatek prodloužit dobu splácení, nebo odložit nějakou splátku. Nikdy nezatajujte problémy do kterých se dostanete, čím dříve je nahlásíte, tím méně vás to bude stát.

Nebezpečí číhá na každém rohu, proto nidky nepodceňujte důkladné prověření poskytovatele půjčky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*