Jak vypracovat kvalitní závěrečnou práci na VŠ?

Jak napsat kvalitní závěrečnou práci? Její psaní je pro většinu studentů pořádný oříšek. Zároveň je to velká výzva, kterou je třeba překonat pro dokončení studia na VŠ.

Psaní závěrečné práce vám dá pěkně zabrat. Než práci dokončíte, čeká vás spousta přepisování a oprav. Abyste se vyhnuli zbytečným chybám, přinášíme vám návod, jak takovou závěrečnou práci sepsat.

Hned na začátku…

Na úplném začátku před vámi stojí dva důležité úkoly. Zaprvé musíte najít učitele, u kterého budete práci psát. Tady je třeba být dostatečně rychlý a s výběrem nemeškat. Na začátku třetího ročníku si vyberte obor, ze kterého budete psát a k němu příslušného vedoucího. Pokud tak neučiníte, může se stát, že vám bude obor i učitel přidělen a vy se budete muset s tématem smířit.

 

Tip: Pokud si s psaním nevíte rady, nebo jen nestíháte, podívejte se na možnost vypracování bakalářské práce a starosti hoďte za hlavu.

 

Pokud tedy máte vybraného profesora, je na čase vybrat téma. Téma totiž můžete navrhnout vy sami, pokud se však vašemu školiteli nebude líbit, budete muset téma změnit. Vždy se snažte vybrat téma, které zajímá vás samotné.

A jde se psát…

Když víte o čem budete psát, můžete se pustit do samotné práce. Vaším prvním úkolem bude shromáždění všech dostupných informací. Dostat se k nim nebude složité. Můžete využít internetové encyklopedie, knihovny, již vypracované práce a další zdroje. Teď můžete konečně začít psát. Nezapomeňte, že každý odstavec musí být řádně odcitován. Citace slouží k ověření pravdivosti informací a také k projevení vděku, respektu a úcty autorům.

 

Tip: Citace rozhodně nevytvářejte ručně, nýbrž využijte některý ze speciálních citačních generátorů.

 

Čemu se vyvarovat?

Nečerpejte informace z nevědeckých článků, cizích prací a učebnic, ani texty nekopírujte doslovně. Psaní rozhodně neodkládejte na poslední chvíli. Ideální je začít již zimním semestru třetího ročníku, ve kterém byste měli napsat alespoň půlku práce. V průběhu psaní komunikujte s vaším školitelem, abyste práci napsali dle jeho požadavků.

 

Tip: Pokud si chcete být kvalitou jisti, nechejte si vypracovat bakalářskou práci na zakázku od profesionálů.

 

Než vaši práci pošlete ke kontrole, nezapomeňte si ji několikrát znovu přečíst.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*