Kam o prázdninách s dětmi? Na pohádkový Křivoklát nebo na Karlštejn!

Chcete vyrazit na víkend ven z rozpálené Prahy? V dosahu 50 km od Prahy jsou dva hrady, které jsou nejvýznamnějšími památkami v našich zemích a lákají k víkendové návštěvě. Křivoklát a Karlštejn. Hrady, ve kterých se odehrávaly české dějiny, si děti zamilují. Však také byly kulisami mnoha filmů i pohádek. Naplánujte si víkend s návštěvou obou hradů, koupáním i přespáním v romantické oblasti blízko Berounky, nebudete litovat.

Anděl Páně i Angelina Jolie na Křivoklátě

Čím začít? Jeden den Křivoklát s koupáním, ubytování v hotelu Karlštejn a celý druhý den si nechte na Karlštejn a blízké okolí. Křivoklát je pouhých 40 km od hranic Prahy a patří mezi nejkrásnější památky, což dokládá i množství filmů a pohádek, které se zde natáčely. Na hradě dostali prostor čert Uriáš a anděl Petronel v pohádce Anděl Páně, ale na Křivoklátě zářily i hollywoodské hvězdy jako Angelina Jolie, Matt Damon a Heath Ledger. Děti budou z hradu nadšené a vy taky, protože tak uniknete letnímu vedru a vrátíte se do dětských let, kdy jste sledovali pohádky jako Třetí princ, Jak se budí princezny, Honza málem králem nebo Tři veteráni.

Na Tyršák nebo přímo k Berounce

Po prohlídce hradu si můžete odpočinout nebo se vykoupat v blízkém přírodním koupališti Tyršák. Děti jistě ocení tobogán nebo si můžete zajezdit na šlapadle. Milovníci romantiky a koupání v řece mohou oddechnout přímo u Berounky cestou na druhý z hradů, Karlštejn. Komu by se chtělo zpátky do města, když lze přenocovat v romantickém hotelu Karlštejn a ráno vyrazit rovnou na hrad ještě před tím než dorazí davy turistů z Prahy?

Karlštejn je českou pýchou

A nebudete litovat, ani Karlštejn totiž není pozadu, co se týče filmů a pohádek, které se na něm natáčely. Zajímavostí jistě je, že známý muzikál Noc na Karlštejně se natáčel taktéž na Křivoklátě. Takových perliček bychom však v okolí Karlštejna našli několik. Třeba dědova chalupa z filmu Bobule také nestojí uprostřed vinohradů na Moravě, nýbrž v nedaleké Mořince, odkud se lze pěšky dostat k pozůstatkům hradu Karlík. Ale zpátky na hrad, je to přece jeden z našich nejvýznamnějších, tak se rozhodně vydejte na prohlídkový okruh. Jen tak budete moci docenit genialitu jeho zakladatele Karla IV.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*