Krátké šaty na ples – klidně

Dříve byste v krátkých šatech na plese příliš neuspěla. Dnes už to není vůbec nic divného. Dříve byly vhodné jedině dlouhé plesové roby, ale dnes už je doba jiná a klidně můžete vyrazit plesat i v šatech nad kolena.

Kdy se krátké šaty opravdu nehodí?

Jestliže jdete na prodlouženou, věneček v tanečních či na maturitní ples, hodí se spíše dlouhé plesové šaty, protože se jedná o výjimečnou příležitost. Buďte za elegantní dámu, kterou v krátkých šatech nebudete.  Do tanečních se hodí i halenka a sukně. Na ples už to vhodné není a stejně tak ani obyčejné letní šaty, velké vzory či laciné látky. Před akcí si také zjistěte jaké oblečení je na akci vyžadováno.

Opatrnost je na místě i s ohledem na délku. Krátké plesové šaty rozhodně neznamenají minišaty, které zakryjí sotva zadek. Ty se hodí na diskotéku či do klubu, ale na parket volte sukni v délce alespoň do poloviny stehen nebo ještě lépe po kolena.

Několik zásad pro společenské oblečení

Často je lepší střídmost než přeplácanost. Jednoduché šaty užijete více a na více sezon. Navíc je díky šperkům a různým doplňkům můžete snadno oživit a proměnit. Pokud jsou šaty až moc přeplácané, jdou s doplňky těžko sladit a můžete nevhodnou volbou hodně pokazit. Doplňky by k sobě měly ladit, kabelka, boty, ale i líčení a účes. K večerním šatům se hodí lodičky s uzavřenou špičkou a punčochy. Bez punčoch na večerní společenskou událost rozhodně nechoďte.

K hodně elegantnímu modelu se hodí i rukavičky. K dlouhým šatům dlouhé rukavičky a ke krátkým krátké.

Super oblečená

Ples či taneční jsou společenskou událostí, která vyžaduje určitou etiketu. Nehodí se sem tedy nejen sexy šaty, ale i přehnaně transparentní materiály, které odhalují více, než je vhodné.

Modely také vybírejte úměrně svému věku, pro mladou ženu se určitě nehodí například kostýmek, který přenechejte raději babičce či mamince, ale stejně tak nejsou vhodné ani infantilní šaty. Můžete být za královnu večírku, tak toho využijte.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*