Micelární voda: Efektivní pomocník při čištění problematické pleti s akné

Sníte o pleti jako z alabastru, ale při pohledu do zrcadla vás berou mrákoty? Jednoho pupínku se zbavíte a objeví se dva nové. Kde jen děláte chybu? Pokud jste majitelkou problematické pleti se sklonem k tvorbě akné, možná podceňujete význam pravidelného čištění. Případně svou pleť nečistíte dostatečně důkladně, což se na ní zákonitě projeví. Ale neklesejte na mysli – existuje způsob, jak docílit skvělého výsledku. Slyšela jste již o micelární vodě?

Co je to micelární voda?

Pod pojmem micelární voda se skrývá tekutina, která se používá na čištění pleti, odlíčení celého obličeje i očí. Poradí si s veškerými nečistotami, a to včetně voděodolného make-upu. Proces čištění je velmi snadný a probíhá v jediném kroku. Díky tomu ušetříte spoustu času a nebudete muset trávit spoustu minut před zrcadlem.

Efektivita micelární vody spočívá v obsahu aktivních částic – micel. Jedná se o shluky molekul, které mají schopnost vázat nečistoty. Složení kvalitního roztoku nezatěžuje pokožku a nenarušuje přirozený ochranný film. Po vyčištění se vždy budete cítit jako znovuzrozená.

Hodí se pro pleť se sklonem k akné?

Majitelky mastné pleti či pleti se sklonem akné musí dermokosmetiku volit ještě obezřetněji než ženy s normální pletí. A nabízí se otázka, zda je micelární voda dobrou volbou. Odborníci však mají jasno a často „micelárku“ doporučují jako alternativu k běžným odličovacím přípravkům. Samozřejmě se jedná o speciální varianty určené pro mastnou pokožku, jako je například Bioderma Sébium H20. Ta je hypoalergenní a neobsahuje alkohol, parfémy ani parabeny. V případě pupínků je pak vhodné používat také krém na akné.

Naprosto nevhodné jsou naopak produkty, které pleť nadměrně vysušují. V případě micelární vody od Biodermy se pleť přirozeně hydratuje a zůstává vláčná.

Micelární voda pro problematickou pleť navíc obsahuje zinek, který působí jako antioxidant. Čištění probíhá hloubkově a vede ke snížení produkce kožního mazu.

Micelární vodu si zamilujete i na dovolené

Zdaleka nejčastěji ženy zanedbávají čištění pleti na dovolené. Po náročném dni často nezbývá sil na zdlouhavé odstraňování nečistot klasickým způsobem – a právě tehdy přichází vhod micelární voda, se kterou je čištění otázkou krátké chvilky. Jakmile ji jednou vyzkoušíte, pravděpodobně se stane nedílnou součástí vaší kosmetické tašky.

Co dodat na závěr? Snad jen to, že byste se měla při čištění zaměřit na „T-zónu“ (oblast čela, nosu a brady), kde se nachází nejvíce nečistot a kožního mazu. Vyberete-li si správný typ micelární vody, výsledky budou brzy znát. Vaše pleť bude mnohem hezčí než kdykoliv předtím!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*