Na čem všem lze v kanceláři sedět? Mimo židle jsou to i klekátko a fitness balón 

Většina lidí je zvyklá z kanceláře na kancelářské křeslo. To je bezpochyby důležitým sedacím nábytkem, ale byla by docela nuda používat celý den 5 pracovních dnů pouze jednu židli k počítači. Pokud se zajímáte o své zdraví, pak jste patrně investovali do kvalitní kancelářské židle, což je správně.

Nicméně pro lidi, kteří celý den sedí u počítače je vhodné střídat sezení na kancelářské židli a klekátko k počítači či dokonce fitness balon. Není žádnou novinkou, že sedavé zaměstnání má na svědomí nespočet bolavých zad a není žádným tajemstvím, že jen hrstka lidí poctivě a pravidelně cvičí, byť se o důležitosti cvičení dnes a denně píše. Právě pro ty, kteří pracují celý den v kanceláři a mají sedavé zaměstnání se doporučuje střídat sezení na kancelářské židli se sezením na klekátku či na míči.

Stání u pracovního stolu 

Novinkou jsou momentálně i dokonce polohovací pracovní stoly, které umožňují pracujícím (umožňuje-li to typ jejich práce) stát. Četné průzkumy poukazují nejen na škodlivost dlouhodobého sezení co se týče bolestí zad, ale i fakt, že tento pasívní/sedavý způsob života zkracuje život samotný, a to až o 15 let.

Není tedy lepší pořídit si kancelářské křeslo a rovnou i klekátko a fitness balon? Na tom můžete během pracovní doby nejen sedět, ale o přestávce i cvičit, posilovat tak některé svalové skupiny.

Cvičení přímo v kanceláři 

Patrně nikdo nečeká, že bude člověk v kanceláři o přestávce podávat nějaké cvičební výkony, ale existují balanční cviky, které posilují střed těla, záda, břicho a dokonce i nohy a ruce. Stačí si osvojit několik základních cviků, které je možné v kanceláři provádět a ty denně opakovat. Pak už stačí přidat jen pravidelnou pěší chůzi (alespoň 5km) a můžete mít svědomí čisté v případě, že vás do posilovny nikdo nedostane.

Mějte však na paměti, že samotné sezení na míči zdravý pohyb nenahradí, tudíž je opravdu důležité minimálně 15 minut provádět na míči cvičení. Přidat můžete i další protahovací cviky bez míče. Rovněž dlouhodobé sezení na míči není dobré, proto se doporučuje sezení na míči po krátkou dobu a používat jej spíš k provádění cviků.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*