Napadlo vás, že i vy byste mohli investovat?

Jistě jste si už někdy položili otázku: Do čeho bychom mohli investovat? Odpověď není jednoznačná, záleží na finančních možnostech a také míře risku, kterou jste ochotni podstoupit. V česku se stává čím dál více oblíbená investice do zlata či stříbra.

Investice do drahých kovů, ano či ne?

V současné době investuje do zlata či stříbra v České republice okolo 100 tisíc Čechů. Dle průzkumů se výše investice nejčastěji pohybuje v desítkách tisíc korun, nad 200 tisíc korun má poté uloženo do drahých kovů zhruba 10% investorů. V této chvíli je český trh, co se týká drahých kovů, stále na svém počátku a předpokládá se, že zájem o drahé kovy stále poroste.

Fyzicky vlastnit zlato má smysl, je to léty prověřená finanční jistota, která kromě toho, že stoupá na hodnotě, tak nepodléhá měnové reformě, inflaci ani finanční krizi. Investiční zlato můžete brát jako takovou pojistku na horší časy.

Výhody zlata

Zlato je komodita, která nepodléhá DPH, prodává se tedy s nulovou hodnotou DPH. Při nákupu zlata se nemusíte prokazovat, nemusíte nic hlásit úřadům, může být tedy zcela anonymní. Jen při platbě v hotovosti je zde limit, a to něco přes 200 tisíc korun. Prodejci nemohou přijmout vyšší platbu v hotovosti, než je hodnota 250 g zlata. Tyto podmínky platí pro všechny země v EU, nevyplatí se proto nakupovat v cizině.

Investiční mince jako skvělý dárek

Investiční mince mohou být i zajímavým dárkem, navíc si můžete vybrat z mnoha motivů z různých edic. Některé z nich jsou i limitované určitým počtem kusů, což dodává mincím i přidanou hodnotu. Z tohoto důvodu narazíte v dnešní době i na sběratele investičních mincí.

Kde je možné investiční zlato koupit?

Nakoupit můžete jak na internetu, tak ve specializovaných obchodech. Nejstarším a zároveň největší obchod můžete navštívit v Praze v Obecním domě na Náměstí Republiky.

Čemu se vyvarovat?

Mnozí prodejci lákají své zákazníky na tzv. spoření do zlata. Tomuto modelu se raději vyhněte, je velmi rizikový. Jedná se v podstatě o nákup zlata na splátky a zlato budete fyzicky vlastnit až po úplném doplacení, což postrádá smysl uložení peněz do zlata.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*