Nejčastější nemoci v létě

Během horkých letních dnů se bakterie a infekce šíří mnohem rychleji. Pokud si chcete léto vychutnat v plném zdraví, snažte se předejít těmto nejčastějším letním onemocněním.

Salmonelóza

Toto střevní infekční onemocnění na nás útočí zejména v létě. Příznaky – zvracení, průjmy a zvýšená teplota. Nákaza přichází nečekaně, příkladně ze zmrzliny a nanuků, ze špatně skladovaného masa nebo ovoce. Potraviny v letním období vybírejte obzvlášť důkladně.

Průjmy

Průjmy často v horkých dnech trápí malé děti. Horké počasí nabízí živnou půdu pro různé bakterie a víry. Jak se tomuto onemocnění vyhnout? Dodržujeme přísnou hygienu a pitný režim. Také nedoporučujeme experimentovat s exotickým ovocem a v zahraničí si dejte pozor na některé potraviny, hotové jídla a zdroje tekoucí pitné vody.

Chřipka a angína

V létě chřipku způsobují echoviry. Nedostatečným pitným režimem a častým sluněním si lze přivodit rýmu. Angínu vám způsobí střídání horkého a chladného prostředí – klimatizace.

Tip redakce: Proti bakteriím a virům může pomoci přípravek Virostop.

Zánět středního ucha

Zánětem středního ucha trpí nejčastěji děti, ale také lidé, co milují potápění. Obvykle bývá ucho jen podrážděné, ovšem pokud se bolest zhoršuje a přidá se vysoká teplota, je vhodné vyhledat lékaře.

Pohlavní choroby

Pozor na letní romance! Flirtování může skončit velmi nepříjemně – nechtěným těhotenstvím nebo pohlavními chorobami. Taktéž choulostivé ženy při koupání v bazénu mohou riskovat různé gynekologické onemocnění. Vybírejte si tedy takové vodní plochy, které jsou ke koupání vhodné, dbejte o hygienu a vždy se co nejdříve z mokrých plavek převlékněte do suchého bavlněného oděvu.

Úpal a úžeh

Nejčastější letní onemocnění. Vyhýbejte se přímému slunci, dodržujte pitný režim a noste pokrývku hlavy.

Borelióza

Pokud vás v létě kousne klíště, zbystřete pozornost. Pokud se vám vytvoří červený flek, na nic nečekejte a zajděte s tím k lékaři. V časném stadiu se léčí poměrně snadno antibiotiky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*