Nezapomínejte na své cévy!

Zdravé srdce a cévy jsou pro naše celkové zdraví klíčové! Ony nás totiž mohou i ohrozit na životě. Věnujte jim proto náležitou pozornost.

Problémy kardiovaskulárního systému jsou zrádné. V první řadě proto, že zpočátku o sobě téměř nedávají znát. A až se ozvou, bývá většinou pozdě. Srdeční infarkt, ateroskleróza či angina pectoris pak často bývají fatální. Proto je na místě především prevence.

Málo soli, cukrů a tuků

Rady a doporučení lékařů jsou poměrně známé a slýcháme je ze všech stran: omezte konzumaci soli, cukru, ztužených tuků a alkoholu. Ale i průmyslově zpracovaných potravin, glutamátů a umělých sladidel typu aspartam. Přestaňte kouřit a začněte se více hýbat.

Nezapomínejte pít!

Začněte se zdravě stravovat a tělu dodávat dostatečné množství tekutin – ideálně obyčejné vody. Doporučována je především konzumace rajčat a barevné zeleniny. Pokud trpíte vysokým tlakem, zařaďte do svého jídelníčku více česneku, špenátu, fazolí, banánů, kiwi a citrusových plodů.

Kvalitní sacharidy

Dále by na vašem stole neměly chybět luštěniny, celozrnné pečivo a velké množství zeleniny – syrové i mírně povařené. Tzv. kvalitní sacharidy mimo jiné zabraňují přeměně cukru na špatný cholesterol, a k tomu tělo zásobují vitamínem B a minerály.

Nezapomínejte na vlákninu

Důležitý je i dostatečný přísun vlákniny, kterou v hojné míře najdete třeba v jablkách, ale i v již zmíněných luštěninách. K tomu se snažte vyvarovat stresu, odpočívejte a dopřávejte si vydatný spánek.

Vyzkoušejte doplňky stravy

Podpory funkce cév můžete dosáhnout se správně zvolenými doplňky stravy. Na elasticitu a propustnost cév jsou vhodné například extrakty z vinných slupek spolu s vitamínem C, které například v té správné kombinaci najdeme v přípravku VINUM renomované společnosti Naturvita. Stačí tabletka denně a budete mít cévy jako za mlada.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*