Ochrana před sluncem v létě

Teplé dny jsou tady, teplota venku stále stoupá, tečou z nás litry potu již při obyčejné procházce se psem. Jak se chránit před slunečními parsky? Ochrana číslo jedna – opalovací krém. Trh nabízí velké množství těchto výrobků. Na každém obalu opalovacího krému se nalézá číslo, které určuje ochranný faktor. Ten určuje, jak naše pokožka bude reagovat na sluneční paprsky. Podle uvedené hodnoty se rozhodujeme, jak dlouho můžeme setrvat na slunci, aniž by se naše kůže spálila. Nezapomínáme na to, aby se opalovací krém nesmyl ve vodě, proto vybíráme jen ty vůči ní odolné. Ultrafialové paprsky slunce pochopitelně pronikají rovněž pod hladinu vody, myslete i na to a natírejte se pravidelně. Pozor na levné krémy!

Chráníme před slunečními paprsky i vlasy

Vlasy se sice jako pokožka nespálí, přesto jsou v létě více namáhány než v zimě. Škodí jim jak silné sluneční paprsky a vítr, tak chlorovaná voda v bazénech či slaná voda v moři. Tyto nepříznivé účinky nepoškozují jen samotné vlasy, ale i vaši pokožku hlavy. Výsledek – suché, tvrdé vlasy se sklonem k lámavosti působící jako sláma. Trendy ochrana – klobouky. Nosíme je v poledních hodinách mezi 11:00 až 15:00. Existuje i lak na vlasy chránící naše vlasy proti UVA a UVB paprskům, zachovává vlhkost a chrání před blednutím. Mořská voda či voda z bazénu MOZA dává vlasům zabrat. Kdykoli to bude možné, opláchněte své vlasy obyčejnou vodou. Slunce způsobuje blednutí barvy. Šampony, oplachovací kúry a masky další možností jak chránit vlasy před letním sluníčkem.

Ochrana z přírody

Během letních měsíců by měla vaše strava obsahovat zejména dostatek vitamínů C a E stejně jako beta-karotón. Zvláště bohaté na antioxidanty jsou ovoce, různé bobule a zelenina, jako např. meruňky, jahody, hrozny, brokolice a špenát.

Tři pravidla ochrany proti slunci

  1. Chraňte své oči a vlasy
  2. Posilujte přirozenou bariéru kůže
  3. Natírejte se i pod šaty

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*