Pečujte o svá játra! Odmění se vám za to zdravím a dlouhověkostí

Jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle jsou játra. Ovlivňují totiž téměř veškeré aspekty lidského života. Závisí na nich naše imunita, s ní související celkové zdraví, ale i dlouhověkost. Proto si jich važte a pečujte o ně.

Snížená funkce jater se na člověku podepisuje téměř ve všech směrech. Jejím největším nebezpečím je nedostatečná produkce imunoglobinů, jež jsou významnou částí imunitního systému. Bez nich zkrátka nejsme schopni bojovat s nemocemi, kterým ve výsledku můžeme i podlehnout. Nejenom z toho důvodu játra vyžadují naši pozornost a péči.

Pozor na alkohol!

Ta v první řadě obnáší maximální eliminaci alkoholu. Ten, jak je známo, a to i v malém množství (konzumovaném pravidelně) způsobuje cirhózu jater. Játrům ale nesvědčí ani vysoké dávky určitých léčiv, které nám ale většinou mají ulevit od jiných potíží a jejich vysazení tak bývá obtížné.

Pozor na tučná jídla a běžně užívané léky!

Na pozoru byste se ale měli mít i před tzv. na první pohled „bezpečnými“ léky, jako jsou paralen, ibalgin či acylpyryn, jež často užíváme i na banální zdravotní potíže. Vyhnout byste se také měli tučným, smažený a přepáleným jídlům a samozřejmě cukru.

Pravidelná strava a pohyb

K tomu jezte pravidelně a menší porce a hýbejte se. Z potravin do svého jídelníčku zařaďte tmavou listovou zeleninu, kapustu, špenát či čekanku. Skvělé na podporu činnosti jater jsou mořské řasy, česnek, cibule, pórek, avokádo, olivový olej, lněná semínka, artyčoky z koření kurkuma. Hýbejte se, vyražte třeba na procházku, nebo projížďku na horských kolech.

Vyzkoušejte doplňky stravy

Do svého jídelníčku můžete zařadit i k tomu určené doplňky stravy. V portfoliu společnosti Naturvita je například vynikající prostředek podporující funkci jater, OSTROPEŘEC PLUS ARTYČOK. Jedná se, jak již název napovídá, o prostředek s výtažky ze dvou rostlin, jež mají příznivý vliv na funkci jater a jejich regeneraci.

Ostropestřec a artyčok

Ostropestřec mariánský je bylinkou, která příznivě ovlivňuje především detoxikační aktivitu jater, a tím přispívá k pročišťování těla. Spolu s artyčokem, jež zase podporuje vylučování trávicích šťáv, usnadňuje trávení, pomáhá udržovat normální funkci střevního traktu a stimuluje vylučování žluči. Artyčok se také velkou měrou podílí na snižování váhy.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*