Pořiďte dětem na zahradu domeček nebo hřiště

Dnešní děti tráví spoustu času zavřené doma u elektronických hraček, jelikož nevědí, co mají venku dělat. Vytvořte jim tedy na zahradě vlastní hřiště, kde si budou užívat nikdy nekončící zábavu, a získáte jistotu, že už je doma tak často neuvidíte.

Dětská hřiště či zahradní domečky, kde mohou nejmenší trávit čas, se stávají standardem zahrad u rodinných domů. Aspoň trochu místa na skluzavku nebo houpačku určitě najdete i vy.

Vyberte si, co se hodí na vaši zahradu

Většina dětských hřišť je vyrobená ze dřeva, vypadají přírodně, a tak perfektně zapadnou i do vaší zahrady. Zvažte, zda hřiště umístíte někam, kam je vidět z okna – je praktické je mít pod dohledem.

Pokud máte místa dostatek, nebojte se pořídit si celou sestavu zahrnující domeček, skluzavku, houpačku, lano na šplhání a další prvky, na nichž se nejmenší vydovádí po všech stránkách. Chybět by nemělo ani pískoviště. Jestliže nedisponujete volným prostorem, pořiďte třeba jen houpačku. Když si koupíte provedení s vyšší nosností, vydrží dlouhá léta.

Nezapomeňte na bezpečnost

Dětské hřiště určitě nedávejte na beton nebo na zámkovou dlažbu. Mělo by být na trávě, případně si pořiďte speciální povrch tlumící nárazy. Nestojíte přece o zlomené ruce a odřeniny. Pískoviště na noc zakrývejte plachtou či sítí, rády se po nich procházejí kočky, které zde zanechávají své výkaly. Ze špinavého písku přitom dítě může dostat škrkavku, žloutenku apod.

Vsaďte na kvalitní české výrobky

Mnohé zahraniční firmy vyrábí moc hezké doplňky na zahradu – například Palmako umí zhotovit překrásné dřevěné domečky. Nezapomeňte ale ani na české zástupce. V Březové u Kutné Hory sídlí HEROLD, společnost vyrábějící domečky a dětská hřiště za skvělé ceny. Samozřejmostí je prověření náročnými testy a doložené certifikace, nemusíte se tedy bát o zdraví svých ratolestí. Stoprocentní bezpečnost ale nikdy zaručit nelze. Menší děti je lepší mít pod dohledem, u těch starších už musíte spoléhat na jejich vlastní rozum.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*