Potřebuji předporodní kurz?

Je vůbec možné se na porod nějak připravit? Kdo zodpoví všechny otázky, které vyvstávají v hlavách budoucích maminek? Kromě pročítání moudrých knih o těhotenství je dobré vybrat si a navštěvovat předporodní kurz.
Čím víc budete vědět, tím větší jistotu získáte a nebudete mít obavy z toho, co vás čeká. Takový kurz je prima navštěvovat společně s partnerem, protože to nejste jen vy, ale i on, kdo s vámi vbrzku vytvoří rodinu. Dobrý předporodní kurz oba partnery dokáže ještě více sblížit a dodat velmi cenné rady od zkušených lektorek, které umějí odpovědět i na otázky, jaké se v knihách nedočtete.

Kdy začít?

Do předporodních kurzů můžete začít chodit kdykoliv, většina žen začíná až v pokročilém stadiu těhotenství. O porodních kurzech v okolí vašeho bydliště by vás měl informovat váš gynekolog, dobré tipy dostanete také v porodnici či na internetu. Kvalitní kurzy, které připraví ženu kompletně na porod, mají nejméně pět lekcí a neměly by zahrnovat ve své teoretické i praktické části jen dobu porodu, ale také na šestinedělí a kojení.

Co se všechno dozvíte?

  • Především informace o tělesných a psychických změnách v těhotenství, správné životosprávě, výživě matky, vhodném sportování, zdravotních rizicích při požívání škodlivých látek.
  • Kvalitní kurz sníží úzkost a strach z porodu, seznámí s průběhem porodu
  • Seznámíte se s rizikem možnosti vzniku porodnických komplikací v průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí.
  • Informujete se o kojení a celkové péči o dítě.
  • Informujete se také o pravidlech, jak celkově udržovat organismus těhotné ženy v optimálním zdravotním stavu, tzn. v dobré kondici tělesné i psychické, a tím vytvořit předpoklady pro zdárný vývoj plodu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*