Poznávací zájezdy! Co třeba Kuba, Francie a Řím?

Cestování patří mezi nejoblíbenější oddechové aktivity. Lidé prahnou po poznání drahokamů architektury a přírody, touží po relaxaci na písečných plážích i zábavě v nočních podnicích. Také potřebujete dobít baterky anebo vás chytly toulavé boty? Podívejte se na tři tipy, kam vyrazit za odpočinkem!

Kuba – exotika Karibiku

Pro všechny milovníky voňavých a magických dálek je určen fenomén, kterému se říká Kuba poznávací zájezd. Tento ostrovní stát najdete v Karibiku. Nadchne vás dechberoucími písečnými plážemi bílé barvy, slavným revolucionářem Fidelem Castrem, svěží hudbou, doutníky, karibským rumem, gastronomickými pochoutkami a tajemnou atmosférou. Kuba byla zamilovaným místem spisovatele Ernesta Hemingwaye. Ostrovní stát sousedí s USA, je omýván Karibikem a Atlantským oceánem.

Havana

Cestou necestou za největšími klenoty

Srdcem Kuby je historické jádro Havany, které se pyšní od roku 1982 zapsáním na seznam světového dědictví UNESCO. Stará Havana se skládá ze čtyř hlavních náměstí naplněných paláci, šlechtickými sídly, galeriemi, muzei, kostely a katedrálami. Najdete zde fabriku na tabák i parky. Věhlasnou kubánskou stavbou je Basilica del Cobre skládající se ze tří dómů. Kroky turistů vedou do města Trinidad, jež ohromí unikátní architekturou a polohou. Vypíná se na úpatí pohoří Sierra del Escambray. Národní park Alejandro de Humboldt vybízí k bližšímu prozkoumání. Nejpopulárnějším lákadlem jsou kubánské pláže. Říká se, že jsou pokryty nejjemnějším a nejbělostnějším pískem na zeměkouli.

 

Paříž
Řím

Je libo Paříž a Řím?

Podívali byste se raději do evropských měst? V tom případě vám přijde do noty poznávací zájezd Paříž. Spatříte Eiffelovu věž, Vítězný oblouk, katedrálu Notre Dame, Sacré Coeur i Versailles. Poznávací zájezd Řím vám na stříbrném podnosu nabídne prohlídku Kolosea, Konstantinova oblouku, baziliky sv. Petra. Samozřejmě nebudete ochuzeni o Forum Romanum, Pantheon, ochutnávku pizzy a delikatesní zmrzliny.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*