Teambuilding vyžaduje zaměření dle charakteru kolektivu

Dokonale šlapající kolektiv je snem každého nadřízeného. Jak všichni víme, sny se dokážou za jistých okolností měnit v realitu. Jen je zapotřebí jít úspěchu naproti. Jak? Prostřednictvím teambuildingu! Rozhodnete-li se jej realizovat, měli byste vědět, co vše je zapotřebí řešit. My se v následujících řádcích zaměříme na nejznámější druhy teambuildingu. Vybírat by se měly především podle charakteru konkrétního kolektivu.

Začínáte? Soustřeďte se výhradně na poznávání

Právě vznikající kolektivy jsou zcela specifické a vyžadují teambuilding zaměřující se výhradně na poznávací aktivity. Důležité jsou pozitivní prožitky, jež mohou jednotlivce motivovat k dalšímu působení v dané firmě. Eliminovány budou vzájemné bariéry, jež jsou přirozeným důsledkem poznávání úplně cizích lidí. Stejně tak není nezbytné rozvíjet dovednosti, ale spíše prohloubit vzájemnou důvěru mezi zaměstnanci. Samozřejmostí by mělo být i vynikající stravování a hezké prostředí.

Pohádkové-family-days-pro-Raiffeisenbank‎-1

Fun eventem zaměstnance dokonale odměníte

Šlape váš tým jako hodinky? Pak si zaslouží jeho členové odměnu. Když ji spojíte s teambuildingem, skvěle si užijí. Volit je třeba fun event, v jehož rámci si odpočinou. Plavba po řece, společná vyjížďka na jízdních kolech a den zakončený grilováním. To vše může být náplní takovéhoto tmelení kolektivu.

A co vzdělávací teambuildingy?

Mezi klasické vzdělávání patří především pořádání konferencí. Speciální workshopy ale dokážou také nenásilně vzdělávat. Jak vnitřní, tak i outdoorové aktivity s komunikačními bloky umí bavit a zároveň inspirovat.

Obraťte se na specializovanou eventovou agenturu

Potřebujete zorganizovat teambuilding, konferenci nebo jinou akci? Obraťte se na profesionály ze společnosti Benchmark. Ta nabízí mimo jiné také hostesky Praha a spousty různých akcí zaměřených na vzdělávání, zábavu i komunikaci.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*