Tlusté střevo může být ohroženo mnoha chorobami

Trávící systém lidského těla je poměrně složitý a vyžaduje si příslušnou péči. Jeho jednotlivé součásti bývají totiž narušeny vlivem různých onemocnění. Charakteristické je bohužel v tomto ohledu také tlusté střevo. Jeho význam pro každého z nás je nedocenitelný. Právě odtud se totiž dostávají nestrávené zbytky jídel do konečníku a následně z lidského těla ven. Tlusté střevo je značně náchylné k některým onemocněním. Děje se tak hlavně na základě nesprávně zvoleného jídelníčku a vysoké míře stresu. My se proto odíváme na některé nejznámější choroby mající často přívlastek civilizační.

Obávaná Crohnova nemoc

Takzvaná Crohnova choroba patří mezi častá a velmi nepříjemná onemocnění tlustého střeva. Prakticky se jedná o chronickou nemoc trávicího traktu. Typické projevy má v oblast nacházející se mezi v místě, kde přechází tlusté střevo v tenké. Právě tady vznikají ložiska vředu, která pak následně dokážou maximálně pozlobit. Nevhodná strava a nezdravý životní styl se pak následně podepíší na celkovém rozvoji nemoci.

Zánět slepého střeva

Nejedná se prakticky o onemocnění, ale o jakýsi problém, který se prostě může jednorázově vyskytnout. Výběžek slepého střeva se zanítí a následně přicházejí problémy, které mohou v případě nevčasného zásahu vygradovat až v otravu krve. Příznaky zánětu slepého střeva spočívají zejména v úporných bolestech břicha a ve zvýšené tělesné teplotě. Operace se dnes provádí velmi efektivně laparoskopicky. Jestliže se znět tlustého střeva operuje včas, nehrozí další zdravotní komplikace.

Hemoroidy a nádorovitá onemocnění

Když vyhřezne střevo ven z konečníku, hovoříme o hemoroidech. Ty patří mezi časté důsledky nezdravé stravy. Jejich léčba je složitá a spočívá hlavně ve změně jídelníčku. Nádory dělíme na benigní nezhoubné a maligní zhoubné. Důležitá je u nich především prevence spočívající v orientačním vyšetření. Více informací najdete v online magazínu Plné zdraví.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*