Vybavme své školáky do školy včas

Dva měsíce prázdnin se na svém začátku zdají být dobou téměř nekonečnou. Ale jakmile se přehoupne prvních pár týdnů, konec prázdnin se přibližuje rychleji, než bychom chtěli. Připravme se tedy na začátek nového školního roku s předstihem, ať už jde naše ratolest do školy poprvé nebo  jsme své zkušenosti již nabyli.

Základní věci do školy

Školák malý ani větší se neobejde bez dobrého školního batohu nebo aktovky. Při výběru nás samozřejmě zajímá, jak batoh vypadá, protože děti mají rády nejrůznější motivy třeba se svými oblíbenými hrdiny. Vzhled však rozhodně nemá být hlavním kritériem. Dbejme rovněž na zdravotní hledisko, neboť děti často nosí do školy velký počet učebnic a sešitů, které dohromady představují pro dětská záda velkou zátěž. Hledejme tedy takové školní batohy, které jsou ergonomické a jejichž hmotnost se rozkládá rovnoměrně tak, že ještě křehký systém rostoucí dětské páteře zatěžuje co nejméně.

Pro prvňáčky

Pro nejmenší školáčky je ideální vybrat školní aktovku. Dobré aktovky mají pevná záda a anatomicky tvarovanou bederní opěrku, která udržuje tašku na zádech ve správné poloze. Nezanedbatelné je také to, kolik samotná aktovka váží. Některé se i se svou pevnou konstrukcí dostávají dokonce pod 1 kilogram! Je užitečné, když spodní část aktovky chrání plastové rohy. Neméně důležité je vnitřní členění, nejlépe takové, které umožní oddělit svačinku od školních potřeb, takové, které je pro školáčka dostatečně přehledné. Nezapomeňme na ochranné reflexní prvky, s kterými se naše děti pohybují po komunikacích mnohem bezpečněji.

Spolehlivé uložení psacích potřeb

Možná si jako rodiče ještě pamatujeme, jak důležité pro nás bylo, abychom měli hezké pouzdro na pera a tužky, aby se nám do penálu vešla pokud možno celá sada pastelek či fixů, populární obrázek byl nezbytností. Školní penály třeba na tři patra obvykle splňovaly všechny požadavky současně a podobné je to i v dnešní době. Později pak byl největší frajer ten, kdo chodil do školy s tím nejmenším pouzdrem a s co nejmenším počtem pomůcek…

Vybírejme dobře

Náš školák bude potřebovat ještě spoustu věcí. Příkladně novou krabičku na svačinu, nesmí chybět kvalitní nůžky nebo složky a obaly. Nejlepší je nakupovat školní potřeby na jednom místě, tak máme alespoň malou jistotu, že na nic nezapomeneme.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*