Výstavu děl české postmoderny zahájil Pavel Smutný

U příležitosti Smetanovy výtvarné Litomyšle proběhla unikátní výstava NEW GENERATION, v rámci níž byla představena díla české postmoderny. Vidět jste ji mohli od 16. června do 6. července v Zámeckém pivovaru Litomyšl, na zahajovacím ceremoniálu promluvil JUDr. Pavel Smutný.

Smetanova výtvarná Litomyšl se letos konala už po třinácté jako doprovodný program Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Návštěvníci festivalu tak měli možnost potěšit všechny své kulturní smysly, výstavy výtvarných děl už rozhodně nebyly jen nějakou nevýznamnou akcí. Vybudovaly si své renomé a zejména jejich množství je skutečně unikátní. Velký podíl na tom všem má advokát Pavel Smutný.

Smetanovu výtvarnou Litomyšl podpořil Pavel Smutný

JUDr. Pavel Smutný se velmi společensky angažuje. Působí ve své advokátní kanceláři Císař, Češka, Smutný, je prezidentem Česko-izraelské smíšené obchodní komory, zavedl Cenu Arnošta Lustiga, je členem správní rady Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl a také prezidentem nadačního fondu Bohemian Heritage Fund. A právě jeho prostřednictvím podporuje mnohé kulturní akce na území ČR včetně Smetanovy Litomyšle a Smetanovy výtvarné Litomyšle. To je důvod, proč měl možnost zahájit nejvýznamnější výstavu konanou v Zámeckém pivovaru Litomyšl – GENERATION ONE.

GENERATION ONE je poctou české postmoderně

Výstava GENERATION ONE se zaměřuje na umělce narozené kolem roku 1930, kteří neměli zrovna snadný život a museli prokazovat spoustu odvahy. Jmenovitě jde například o Františka Kyncla, Jana Klobasu, Vladimíra Janouška, Věru Janouškovou, Karla Malicha a další. Právě oni začali překračovat formu klasického obrazu či sochy, nebáli se experimentovat a pouštěli se do něčeho, co mělo na začátku nejistý výsledek. A to vlastně dělá i mecenáš Pavel Smutný. I on se nakonec setkává s takovým úspěchem, s nímž jsou oceňováni jmenovaný umělci.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*