Výuka angličtiny je jedním z lákadel brněnské soukromé školky

Soukromých školek po celé ČR přibývá. Rodiče o ně mají čím dál větší zájem, jelikož jsou často časově flexibilnější než státní zařízení, nabízí dětem mnohem více zájmových aktivit a především stále nabírají nové zájemce o předškolní vzdělávání. Vzhledem k tomu, že tam k dětem přistupují individuálně, také není problém do soukromé školky umístit dítě se speciálními potřebami (např. bezlepkovou dietou či zdravotními potížemi).

Většina soukromých školek se v porovnání s těmi státními vyznačuje zejména lepším přístupem k dětem. Jeden pedagogický pracovník (ne vždy je to žena) má na starost menší počet dětí, a tak se jim může lépe věnovat. V menším počtu se rovněž lépe realizují různé zájmové aktivity. Děti se rozvíjí po výtvarné, hudební, sportovní i jazykové stránce.

Jediná školka se dvěma učiteli muži

Výukou angličtiny boduje i soukromá školka Brno s názvem Kids Garden, která je zároveň jedinou školkou v celé České republice se dvěma učiteli muži. Funguje v návaznosti na Jazykovou školu Hrubý, a to už od roku 2007. Zaměřuje se sice primárně na výuku angličtiny, ale děti jsou tady rozvíjeny v mnoha směrech. Jsou pro ně připraveny rozšířená hudební výchova, spousta sportovních aktivit (tenis, plavání, tanec) atd. Školka také s dětmi, jež to potřebují, navštěvuje logopedii, bere je na různé pobyty v přírodě a připravuje besídky pro rodiče.

S angličtinou se dítě v životě neztratí

Hlavní výsadou Kids Garden je ale přece jenom výuka cizího jazyka. Veškerá komunikace s dětmi je vedena v angličtině, výuka vychází z Rámcového programu pro předškolní vzdělávání v ČR a z britského Foundation stage 3 – 5. Angličtina je procvičována během všech běžných aktivit včetně básniček a písniček, her i komunikace. Děti bez zkušeností s angličtinou začínají na bilingvní metodě výuky – stejnou věc slyší česky a anglicky. Poté se přechází už jenom do angličtiny.

Více informací se dozvíte přímo na http://www.kidsgarden.cz/. Zápis pro školní rok 2017/2018 už probíhá.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*