Zámek Lešná

Secesní zámek Lešnou naleznete uprostřed zoologické zahrady Lešné. Zoo a zámek Lešná se nachází ve stejnojmenné vesničce Lešné. Lešná leží nedaleko města Zlín v okrese Vsetín ve Zlínském kraji.

Zámek Lešná byl postaven na počátku 19. stol. a to rodem Seilernů. Lešná byla vystavěna jako náhrada za nedaleký, chátrající hrad Lukov. Zámek byl později doplněn o tzv. Tyrolský dům. Do současné podoby romantického pseudoslohového sídla se zámek dostal na konci 19. stol.

Hlavní zámecká budova je nádhernou ukázkou tehdejší stavitelské dovednosti se spoustou arkýřů, štítů, rizality, věžemi a věžičkami. Lešná disponuje bohatě zdobenými historickými interiéry, jenž jsou stylově zařízeny. Rozsáhlé zámecké sbírky obsahují výrobky ze slonoviny, kovu, porcelánu, dále jsou zajímavé kolekce antických vykopávek.

zoo-lesna

Lešná je obklopena velkolepým zámeckým parkem. Park obsahuje řadu uměle vytvořených vodních ploch, kolem níž se začala rozšiřovat také zoologická zahrada Lešná. Pro veřejnost byla zoologická zahrada Lešná otevřená v roce 1948. Zoo Lešná vám může nabídnout kolem 200 druhů zvířat z niž celá řada je vzácná či nevšední. Zoologická zahrada se dále cení tím, že jako jediná v Evropě vám umožní volný pohyb ve voliérách ptáků, lemurů, klokanů aj.

Vstup do zámku Lešné je možný pouze na základě prohlídky i samotné zoo. Více o zámku Lešná a Zoo – zde.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*