Barva perly skrývá symboliku

Také jste si všimli, že perly existují prakticky ve všech možných barvách? Barva perly se nedá popsat jediným slovem, protože žádná perla nemá jednolitou barvu a její zabarvení je vždy kombinací odstínů. Navíc, za přítomnosti slunečních paprsků perla libovolné barvy přechází odleskami do různých duhových barev. Perla často získává barvu podle druhu lastury, ve které vznikla.

perly3

Věnujte proto pozornost barevnosti perel. Tmavé perly působí až černým dojmem s nádechem dalšího odstínu. A tradice těmto barvám připisují různé významy. Například, bohatství a prosperitu představuje černá a zlatá barva perly. Hnědá barva symbolizuje mužnost a spolehlivost. Modré perly přinášejí lásku, růžové zase úspěch a slávu. Bílé perly pak symbolizují čistotu, nevinnost a nový začátek.

perly1

Staří křesťané považovali bílé perly za Eviny černé za Adamovy slzy, které vyronili po vyhnání z ráje. A vzhledem k tomu, že na základě množství studií víme, že muži pláčou méně než ženy, tušíme, že i černých perel je podstatně méně.

Kromě barvy na perle každého určitě zaujme i její lesk. Lesk je velmi důležitým hodnotícím faktorem pro cenu a krásu perly. Perleť, materiál který se vyskytuje v mušlích, dodává perle lesk. Na kvalitu lesku má vliv hlavně povrch perly, neboť na jejím základě perla odráží světlo. Perly s nízkým leskem vypadají matně, a naopak perly s nejvyšším leskem mají vzhled kovu.

Perlové šperky jsou nesmrtelnou elegancí. Aby na vašem náhrdelníku vypadaly perly nádherně a navzájem se na pohled nelišily, tak se opracovávají. Jde hlavně o bělení – metodu, která čistí barvu perly a tím se perly stávají navzájem podobnější. Avšak co pravá perla, to originál. Při perlách máte jistotu, že nikdo další nebude mít přesně tu stejnou perlu. Tudíž ani stejný perlový náhrdelník.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*