Jak správně umýt vůz v bezkontaktní myčce aut

Bezkontaktní myčky aut jsou u řidičů stále oblíbenější a právě díky tomu neustále vzrůstá jejich počet. Mytí aut v bezkontaktní myčce je rychlé a levné ve srovnání s tradičními kartáčovými automyčkami. Sami si můžete vybrat, jakou dobu v myčce strávíte. Někdy vám stačí jen rychlé opláchnutí, jindy, při vysokém znečištění vozu je potřeba nanesené chemikálie nechat nějakou chvíli působit.

Kvalitní mytí za příznivou cenu

Je důležité si však uvědomit, že ani bezkontaktní automyčka není zárukou zcela bezpečného mytí vozu. I zde je možné auto poškodit. Stačí nesprávné zacházení s vybavením a poškrábání laku je na světě. Mytí aut chce cvik. Nejvíce špíny je na kolech a na podvozku. Proto byste při mytí měli začínat právě na těchto nejvíce zanesených místech. Důležitou součástí každé bezkontaktní automyčky jsou speciální šampony, resp. aktivní pěny. V tomto ohledu musí řidiči věřit provozovateli, že chemikálie, které dává k dispozici, nemohou lak poškodit. Vlastní čisticí prostředky se v těchto automyčkách ve většině případů nesmí používat. Čištění můžete provádět pouze s vybavením, které je k dispozici v mycím boxu.

Ochrana laku vozidla

Zapomínat byste neměli ani na voskování auta. Vosk vytváří ochrannou vrstvu, a zabraňuje udržování vody na laku, čímž dochází také ke zpomalení usazování prachu a dalších nečistot na laku. Co v bezkontaktních myčkách chybí, to je vysoušení horkým vzduchem. Doporučuje se proto vůz po domytí dosušit speciálním hadříkem. Bezkontaktní automyčky zaručují nejšetrnější způsob mytí. Výhodou je, že hned v průběhu mytí vidíte, kde se nečistoty drží a je potřeba se na toto místo vrátit. Z automyčky tak odjíždíte až v momentě, kdy jste zcela spokojeni se stavem vašeho vozu. Samozřejmostí je také možnost údržby interiéru a to zejména sedaček a koberečků. Na ty je k dispozici vysavač i tepovač. Pro více informací o samoobslužných myčkách navštivte stránky bkfcarwash.cz/samoobsluzne-bezkontaktni-automycky/.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*