Jídlo podle znamení

Jídlo by měl člověk jíst třikrát denně, právě proto by se mělo skvět svou pestrostí. Každé z vás chutná jinačí strava a kuchyně a taky se vám líbí jinak vařit, ale dohromady si pak můžete zjistit, jestli vám vyhovuje spíš domácí nebo světová a jaké látky vám chybí, abyste byly vždy obohaceny.

Beran

Máte velice rády vydatné jídlo a bez masa si asi vlastní jídelníček jen těžko dokážete představit. Pravá domácí strava vám nevadí. Chutný steak je váš sen, taky dobře vyuzené maso vás dokáže posílit. I proto máte tak dobrou fyzičku. Proto je jasné, že musíte pojídat mnohem více ovoce a zeleniny a taky pečiva, avšak ne častěji z bílé mouky. Chybí vám i více cukru.

Býk

Často dokážete být hotovými labužnicemi a i když držíte diety, tak třeba u salátu musíte mít vhodný dresing, který tomu dodává chuť. Máte zálibu v české stravě, ve sladkostech i moučných jídlech, taky používáte na omáčky hodně mléka. Proto je nutné, abyste jedly i víc kuřecího a hlavně rybího masa. Zeleninu i ovocné šťávy si rády ordinujete i samy.

Blíženci

Na stravě vám sice tolik nezáleží, to už se ale netýká jídelníčku. Protože rády jíte rychle a nepotřebujete tolik potravin najednou, kolegyně většinou obdivují vaši postavu. Dáte si těstoviny a rýži klidně se zeleninou, dělá vám dobře kuřecí maso a rané jarní plodiny. Přece jenom ale potřebujete více zdravého cukru z ovoce a mléčných výrobků ve formě jogurtů.

Rak

Protože jste rodinné typy, rády jednou budete vařit hutnou domácí stravu ve formě guláše, nebo bílé omáčky, které vám často chutnají. Zdravou zeleninu plnou vody si užijete stejným způsobem. Polévky vám zahřívají žaludek, vašemu organizmu ale vyhovuje i lehčí strava, pokud nechcete být při těle. Jezte více ryb a ovoce, taky tmavé pečivo a hroznový cukr.

Lev

Máte potřebu jíst s vyloženě gastronomickým jazýčkem a dobře vám dělá, když můžete dlouho stolovat. Máte v oblibě francouzskou kuchyni, kdy víno dokáže odbourávat tuky z kalorických jídel. Umíte jíst taky obyčejně, ale zmiňovaný nedělní zážitek si vzít nedáte. Měly byste jíst pokud možno co nejčerstvější stravu, dejte přednost před kompoty ovoci.

Panna

Velice dobře víte, co je kvalitní a zdravá strava, snad i proto si občas dáte hutná jídla středoevropského původu. Potom je kvůli problémům se zažíváním musíte proložit zeleninovými saláty a lehkými jídly, s rýží a přirozenou vlákninou. Na jídle vám zase tolik nezáleží, ale váš organizmus je citlivý, nevyměňujte tedy raději cukr za umělá sladidla, nečekaně vám ubližují.

Váhy

Většina z vás jí ráda s mírou, ale přece jenom máte gurmánské sklony, kdy si občas neodpustíte kvalitní večeři v pěkné restauraci. Někdy si dáte lehká jídla jako pizzu, jindy si naopak užijete kuřecí s hranolkami. Sladkosti jsou vaše skrytá vášeň a tloušťku řešíte hlavně pojídáním ovoce. Ale to se musíte spolehnout spíš na zeleninu a někdy jíst i polévky.

Štír

Máte v oblibě vydatnou stravu a i když občas držíte dietu, přece jenom kus steaku nebo propečené žebírko nesmí ve vašem jídelníčku chybět. Takže výlet do Rakouska nebo Bavorska by vás mohl potěšit. Právě proto je tolik nutné mít veškeré maso obklopené zeleninou a hlavně jíst více ovoce a vlákniny. Stejně jako vnímat rýži a špagety jako kvalitní přílohy.

Střelec

Protože často jezdíte po světě, můžete srovnávat domácí a cizokrajné pokrmy. Proto vyhledáváte třeba španělskou a jihoamerickou kuchyni, kde vám vyhovuje koření podobně jako jiný způsob úpravy, stejně tak australské nebo novozélendské exotické pochoutky. Potřebujete větší pravidelnost a přijímat více mléka a pečiva, jste příliš zaměření na těstoviny.

Kozoroh

Na stravě vám většinou tolik nezáleží a občas s chutí dokonce držíte dietu. Máte v oblibě přírodní bioprodukty, ty dokážete vyhledávat. Všude Svým složením vám vyhovuje balkánská kuchyně plná grilovaného masa, ale i spousta zeleniny a tmavého pečiva. Musíte však mnohem častěji jíst ovoce a šťávy z nich, i rýži a normální českou stravu složenou z omáček.

Vodnář

´Fusion´ jídelníčky asi stejně vymysleli jen kvůli vám. Podobně jako mixujete vlastní oblečení, i různé světové kuchyně složené dohromady na jednom talíři vám zachutnají rychle. Česká domácí kuchyně vám zase tolik neříká a z knedlíků a těžkých omáček se vám někdy dělá špatně, jíte raději víc těstovin. Musíte taky ale přijímat i víc zeleniny a energeticky vydatných jídel.

Ryby

Protože doma rády jíte, nedáváte si jen typické omáčky, ale stejně je prokládáte čínskou a thajskou kuchyní. Vyhovuje vám exotické kořenění ve spojení s masem a jimými potravinami, které znáte jinak. S chutí si dáte i tu italskou a vůbec celou přímořskou, ryby a plody moře jsou pro vás zálibou. Diety příliš neuznáváte, aby to brzy nebylo poznat na vaší postavě!

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*