Kolik řečí umíš…

Znalost cizího jazyka dnes už není předností, jak tomu bývalo kdysi, nýbrž předpokladem. Bez znalosti minimálně jednoho světového jazyka dnes neseženete slušné zaměstnání. A ten druhý bývá výhodou. Proto se učte, dokavaď to jde. Určitě znáte známé přísloví: kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.

Základy jazyka si doporučujeme osvojit na nějaké kvalitní jazykové škole. Kurzy angličtiny jsou k mání téměř v každém větším městě. V hledáčku vašeho zájmu by ale samozřejmě měla být kvalitní jazyková škola, jež zaměstnává dobré pedagogy. I na nich totiž budou záviset vaše budoucí úspěchy. Ovšem nejenom na nich – bez píle se neobejdete v žádném oboru a výuka jazyků bohužel není výjimkou.

Neomezujte se jen na angličtinu!

A samozřejmě nemusíte zůstávat jen u angličtiny, byť ta je spolu s němčinou základem. Například na jazykové škole IJV, což je jedna z nejvyhlášenějších pražských jazykových škol s velmi dobrými referencemi a především patnáctiletými zkušenostmi s výukou, se můžete naučit až dvaceti jazykům včetně norštiny, finštiny, turečtiny, japonštiny či arabštiny. Dokážete si představit ovládat je všechny? Ano, i takoví jedinci jsou mezi námi a já osobně před nimi smekám.

Jazyky pro zábavu

Mě svého času jazyky moc bavily. Studovala jsem angličtinu, němčinu, italštinu, španělštinu, ruštinu a jednu dobu i japonštinu. Nikdo mě do toho nenutil, studium mi jednoduše přinášelo radost. Nenaučila jsem se pouze základy dané řeči, ale i spoustu reálií o dané zemi. Jakou radost jsem tenkrát měla, když v Mexiku nikdo nepoznal, že nejsem ze španělsky mluvící země. A o tom to je. O té radosti, kterou vám výuka přináší – v různých formách. To, že vyjedete do cizí země a domluvíte se v ní, je zřejmě největší satisfakcí. A dnes si říkám, že kdybych měla čas, pustila bych se do studia jazyků znovu.

Jazyk musíte procvičovat

Snad každý, kdo se kdy učil jakýkoliv cizí jazyk, mi dá za pravdu, že zdaleka nestačí se jej „jen“ naučit. Cizí řeč se musí používat, jinak o své znalosti brzy přijdete. Stačí rok a vyjdete ze cviku. Proto si jednou nabyté znalosti udržujte. Sledujte filmy v původním znění, čtěte – knihy, noviny, časopisy, články na internetu a hlavně mluvte! Svého času jsem cestovala po Japonsku a byla jsem překvapena, kolik lidí se se mnou v Tokiu dávalo do řeči. Svěřili se mi, že si chtějí procvičovat angličtinu.

Vyjeďte do zahraničí

Samozřejmě hned nemusíte oslovovat každého turistu, kterého potkáte. V tomto smyslu vám jazyk oživí konverzační kurzy. Jakmile si jednou osvojíte základy jazyka, ihned se přihlaste do konverzačního kurzu. Nabízí je většina jazykových škol, ty pražské najdete například na odkazu jazykové kurzy Praha. A pak už stačí vyjet do zahraničí a nechat se učit životem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*