Umíte správně vybírat ručníky a osušky?

Froté osuška ANNIE - šedá 70x140 cm, foto: RodinneBaleni.cz

Že to není žádná věda? Pokud vybíráte pouze očima, budete možná litovat, jakmile váš nový, krásný ručník po prvním vyprání přestane plnit svůj účel. Poradíme vám, na co hledět, abyste se nenechali zlákat první pěknou fotkou v katalogu.

Které vlastnosti jsou nejdůležitější?

Stačí se zamyslet a s odpovědí na tuto základní otázku jistě přijdete sami. Na prvním místě stojí dobrá savost – není nic nepříjemnějšího, než když vaše tělo i po otření zůstane vlhké. Velká důležitost se přikládá tomu, zda je ručník příjemný při kontaktu s pokožkou. Nikdo se nechce zabalit do osušky, která dře jako struhadlo! V neposlední řadě nesmíte zapomenout ani na design. Když ručníky a osušky sladíte se zbytkem koupelny (skvěle vypadají například červené detaily v černobílé kombinaci kachliček), rázem pozvednete vzhled místnosti na úplně novou úroveň, aniž by bylo třeba velkých výdajů.

Froté ručník ANNIE - světle modrá 50x90 cm, foto: RodinneBaleni.cz
Froté ručník ANNIE – světle modrá 50×90 cm, foto: RodinneBaleni.cz

Jak zjistit, zda ručník splňuje uvedená kritéria?

Savost je přirozená vlastnost oblíbené textilie se suchým trubicovitým vláknem: bavlny. Dobrá bavlněná příze je tedy u ručníků a osušek sázkou na jistotu. Dlouhá česaná příze je jemnější, pevnější a lépe nasává vlhkost než její kratší ekvivalent. Populární volbou je froté, jemná smyčková tkanina, která je mimořádně hebká i k dětské pokožce. Před koupí se informujte o gramáži ručníku či osušky, právě ta nejvíce napoví o kvalitě a životnosti výrobku. Udává, kolik bavlněné příze ručník obsahuje na 1 m2 – vyšší hodnota v praxi znamená nadýchanější, odolnější ručník s lepší savostí. Zároveň bývají tyto výrobky také těžší a o něco dražší, pracovní ručníky a osušky, do nichž si utřete vlasy u bazénu tedy mohou mít nižší gramáž. Tím nejlepším do vaší koupelny jsou ručníky o gramáži okolo 450 g/m2.

Froté osuška ANNIE - peprmintová 70x140 cm, foto: RodinneBaleni.cz
Froté osuška ANNIE – peprmintová 70×140 cm, foto: RodinneBaleni.cz

Aby dlouho vydržel jako nový

Jak zařídit, aby ručník zůstal i po několikerém vyprání krásně měkoučký? První rada pro vás bude možná překvapivá: nepoužívejte příliš aviváže a ručníky nežehlete. Sušte je v sušičce nebo na prádelní šňůře, ne však na přímém slunci nebo na radiátoru. Teplota při praní by neměla přesáhnout 40 °C, mnohem více než prášek jim prospěje suchý gel.

A na závěr malý tip: velký výběr poctivých českých ručníků a osušek v pestré škále barev, materiálů a designových zpracování na vás čeká v e-shopu RodinneBaleni.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*