Jak na léčbu vlhkého kašle?

V chladnějším období trápí mnohé z nás nejen chřipky a zvýšená teplota, velmi nepříjemný může být také kašel. Zejména vlhký kašel je stavem, který dokáže znepříjemnit život. Dá se s ním však poměrně účinně bojovat. Existují osvědčené babské rady. Pokud ale nepomáhají, měly by na řadu přijít léky.

Vlhký kašel (https://www.ambrobene.cz/vlhky-kasel.php) zpravidla doprovází chřipku a onemocnění dýchacích cest. Charakteristický je pro něj zvýšený výskyt hlenu, který je velmi hustý a dá se špatně vykašlávat. Člověk má pak pocit, že hlen nemůže vůbec vykašlat.

Zajímavé recepty našich babiček

V dobách, kdy nebyly k dostání moderní léky, se naše babičky a prababičky s vlhkým kašlem nejčastěji vypořádávaly tak, že používaly různé přípravky z léčivých bylin. I dnes se doporučuje vyzkoušet třeba majoránkový sirup s medem.

Ještě účinnější a daleko známější je ale například cibulový sirup. Stačí vzít pár koleček cibule, které naskládáte do sklenice. Poté přidáte cukr a necháte vylouhovat. Cibule za přítomnosti cukru vypustí šťávu. Roztok pak slijete a vznikne poměrně hustý sirup, který můžete několikrát denně aplikovat po lžičkách.

Osvědčeným receptem je rovněž zázvorový čaj. Kousky zázvoru několik minut povaříte ve vodě, scedíte a za tepla podáváte 2 – 3 krát denně.

Tipy z lékárny

Babské recepty samozřejmě nemusejí být tak účinné. Pakliže vás vlhký kašel stále více otravuje, nezbude nejspíše nic jiného, než se poohlédnout v lékárně po nějakém kvalitním přípravku.

Jednou z možností jsou produkty Ambrobene (http://www.ambrobene.cz/ambrobene.php). Jsou k dostání ve formě sirupu, tablet i roztoků. Jedná se o efektivní přípravky na vlhký kašel, dají se aplikovat nejen u dospělých osob, ale i u dětí. Vždy je samozřejmě nutné držet se návodů v příbalových letácích. Přípravky Ambrobene jsou běžně k dostání v tuzemských lékárnách.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*